top of page

Erasmus+ KA1 projekta “SVIA pielietošana projektu darbībā” dalībnieku un CLIL skolotāju atziņas

Gaļina Rafaļsone, direktora vietniece izglītības jomā.

“Mēs dzīvojam multilingvālā pasaulē un mūsu metodēm ir jāatbilst mūsdienu prasībām. Gan īstenojot Bilingvālo izglītības modeli, gan ieviešot CLIL, sākotnēji ir jāpārvar zināmās grūtības, tomēr skatoties uz skolēnu rezultātiem, mēs redzam, ka izdarījām pareizo izvēli. CLIL metodikas pielietošana palīdz paaugstināt mūsu skolēnu konkurent spēju, motivē sasniegt daudz vairāk un atver durvis plašajā zinātnes pasaulē. Kopā ar mūsu skolēniem mēs esam vienmēr ceļā uz izaugsmi un pilnību, ceļā pie sevis un, kā jau zināms, šīm ceļam nekad nebūs gala!”

Olga Capļina, angļu valodas skolotāja, Erasmus + KA2 projekta “CLIL kā instruments mācību procesa pārmaiņām sākumskolā” 2014.-2016. koordinatore

“CLIL nav domāts tikai vecāko klašu skolēniem, arī sākumskolā stundas var kļūt daudz interesantākas pateicoties satura un valodas integrācijai un mēs darām to rotaļājoties un spēlējot kopā. Spānijā daudzvalodība nav jaunums un mums arī ir ko pamācīties. CLIL ir tiešam pārmaiņu instruments, gan sākumskolā, gan izglītībā vispār”

Nadežda Usačova, ķīmijas skolotāja

“Es pielietoju CLIL ķīmijas stundās jau 2 gadus un sapratu, ka bez tā vairs vienkārši nevar. Plaši pielietoju video klipus no youtube ar eksperimentiem, kurus būtu pārāk bīstami vai arī neiespējami īstenot klasē. Tas ļoti motivē un palīdz mācībās. Atcerējos savu mīļo angļu valodu un turpinu to pilnveidot, jo mācīties nekad nav par vēlu!”

Marija Konovalova, vēstures skolotāja

 “Es domāju, ka veiksmīgā darba noslēpums ir mācīties no mūsu skolēniem!  Ir jāatzīst, ka bērni vienmēr ir soli mums priekšā, un mums vajag viņus cienīt un ieklausīties, noliekot malā savas ambīcijas. Tad viss noteikti sanāks!  CLIL metode dod iespēju ieraudzīt pasauli tādu kādu to redz cilvēki angliski runājošās valstīs, kā arī mācīt mūsu skolēnus izmantojot mūsdienu metodes un resursus no Lielbritānijas, Amerikas Savienotajām Valstīm, Kanādas… Tādējādi, mēs izglītojam cilvēkus ar pasaules mēroga redzesloku. Domāju, ka tas ir tā vērts! Padoms CLIL iesācējiem – neķerieties uzreiz pie visa, atlasiet tieši to kas Jūs interesē. Materiālu ir neskaitāmi daudz, palasiet un Jūs noteikti atradīsiet to, kas ir vajadzīgs tieši Jums un Jūsu skolēniem.  Skolēniem ļoti patīk CLIL, jo šādi viņi iegūst daudz vairāk un intuitīvi saprot, ka iegūtās zināšanās viņiem patiesi noderēs dzīvē”

Aelita Komsa, vēstures un politoloģijas skolotāja

 “Kāpēc izmantot CLIL? Ņemot vērā pieaugošo pieprasījumu pēc komunikatīvām prasmēm zinātnē, mākslā un tehnoloģijās, mūsu pienākums ir maksimāli sagatavot skolēnus globālas pasaulēs izaicinājumiem. CLIL principi palīdz gan skolēniem, gan skolotājiem augt un pilnveidoties kopā, un es ar prieku izmantoju šo iespēju savās

vēstures un politoloģijas stundās.”

Inna Pivovare, angļu valodas skolotāja

 “Trīs manas veiksmes sastāvdaļas darbam ar CLIL :

1. Man ir lieliskā ciešā sadarbība ar priekšmeta kolēģiem

2. Es jūtu, ka šī mācību pieeja ļoti bagātina mani. Man ir vienkārši

interesanti strādāt!

3. Mani skolēni ir augsti motivēti, jo labi saprot, ka CLIL un ESP palīdzēs viņiem sagatavoties studijām universitātē un darba tirgum”

Svetlana Sokolova, fizikas skolotāja

Mūsdienu pasaule strauji mainās, mainās arī skolēnu vajadzības un prasības un skolotājam ir nepieciešams meklēt jaunas iespējas un izaicinājumus, lai padarītu mācību procesu, lietderīgāku un interesantāku. Es izmantoju CLIL pieeju fizikas stundās jau divus gadus un uz savas pieredzes pārliecinājos, ka šīs pieejas izmantošana veicina gan valodas kompetences līmeņa paaugstināšanu, gan priekšmeta dziļāku izpēti. CLIL ļauj ievērojami paplašināt mācību materiāla izmantošanās iespējas. Skolēni ar lielu ieinteresētību iesaistās stundās, un viņiem veidojas patiesa interese un pozitīva attieksme pret fiziku.

Oksana Ivanova, Informātikas skolotāja

Es izmantoju papildus angļu valodu informātikas stundās no savas pirmās darba dienas, jo programmnodrošinājums parasti ir angļu valodā un angļu valoda ir ne tikai biznesa, bet protams, arī programmēšanas valoda. Var teikt, ka CLIL vide mūsu stundās ir parasta lieta. Mūsdienu skolēnus ir viegli aizraut ar datoriem, jo šī ir tā saucamā digital natives paaudze. Viņi, pēta tehnoloģijas un izmanto svešvalodas neapzināti jau no pašas bērnības. Pateicoties CLIL kursiem, es daudz drošāk pielietoju integrācijas principu IKT stundās un mēs tagad bieži veidojam starp-priekšmetu saiknes ar citiem skolotājiem.

Nadežda Polianoviča, Erasmus +KA1 projekta ‘Satura un valodas integrētās apguves pielietošana projektu darbībā’ koordinatore 2014.-2016.

Erasmus projekti iedvesmo! Es redzu, cik ļoti mainījāmies mēs visi- daudzi kolēģi projekta laikā ievērojami pilnveidoja savas angļu valodas zināšanas, jūtas daudz pārliecinātāki, vada seminārus un palīdz citiem kā jaunu pieeju un metožu multiplikatori. Pateicoties Erasmus+  projektam un CLIL pieejas ieviešanai mūsu skola pārvērtās zinātniskā vidē, kur skolotāji mācas kopā ar skolēniem. Ir izveidota radošā CLIL darba grupa, CLIL labas prakses piemēru krājums, projekta mājas lapa un mācību video klipi, un nekad nav garlaicīgi, jo starpbrīžos apspriežam elektriskās ķēdes, oksidācijas īpatnības, Anglijas karaļus un jaunas pieejas. Esmu pārliecināta, ka ne tikai skolēnu, bet arī skolotāju dzīve kļuva daudz interesantāka!

Please reload

  • White Instagram Icon

© Copyright 2016 Nadežda Polianoviča

Proudly created with Wix.com

Contacts

Tel: +371 67 570 888

Email: poilanovic (at) yahoo.com

Address

Rīgas Klasiskā ģimnāzija

38 Purvciema Street, Riga,  Latvia , LV-1080 

bottom of page